Levi 2024-04-14 15:56:07
📊 EZ VÁR RÁNK MÁJUSBAN 📊 - Ezért Kapitulál a Kriptopiac Áprilisban
Itt lenne egy nagyon hasznos olvasmány arról, hogy mi vár ránk Májusban és miért kapitulálnak a kriptók Áprilisban.
Ez a gondolatmenet Arthur Hayes a Bitmex alapítójának a nézőpontja.
Arthur Hayes egy sikeres üzeltember és Dollár Milliárdos kripto maximalista, akinek kiváló gazdasági ismeretei vannak.
📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈📈
Ebben az olvasmáníban felvázolom a térképemet arról, hogy hogyan és miért tapasztalunk áprilisban extrém gyengeséget a kockázatos eszközpiacokon.
🗞️
Azok számára, akik elég bátrak a kripto shortolására, a makróhelyzet kedvező lehet.
Bár én nem merem shortolni a kripto piacot, több shitcoin és memecoin pozícióimat nyereséggel zártam.
Mostantól május 1-ig nem is kereskedem.
Remélem, májusban száraz puskaporral térhetek vissza, hogy felkészüljek a komoly bikapiacra, ami nyáron érkezik.
📍
"A HÁTTÉRBEN LÉVŐ CSELSZÖVŐK"
A Banki Finanszírozási Program (BTFP) "Bank term funding program" néhány hete ért véget, de az Egyesült Államokban egyetlen nem túl nagy kudarcra ítélt bank sem szembesült valódi problémával.
Ez azért van, mert a "fugazi pénzügyek" főpapjainak van egy csomó trükkjük, amelyeket titokban használnak a pénznyomtatásra, hogy kisegítsék a hanyatló fiat pénzügyi rendszert.
🗂️
Betekintünk tehát a függöny mögé, és elmagyarázom nektek, hogy hogyan bővítik rejtette az USD fiat pénzkínálatot, ami alátámasztja a kripto és a részvények általános emelkedését az év végéig.
Bár a végeredmény mindig a pénznyomtatás, az út nem mentes a likviditás növekedésének lassulásától, amely negatív katalizátorként szolgál a kockázatos piacok számára.
Pontosan ez történik most is.
A trükkök áttekintésével és a kalapból előhúzandó nyúl időpontjának becslésével meg tudjuk saccolni, hogy mikor lesznek azok az időszakok, amikor a szabadpiac ismét jobban emelkedhet..
"FED DISCOUNT WINDOW" és a BTFP (Bank Term Funding Program)
A Fed és a többi központi bank egy olyan létesítményt üzemeltet, amelyet engedményezési ablaknak neveznek.(DISCOUNT WINDOW)
A pénzre szoruló bankok és egyéb fedezett pénzügyi intézmények képesek értékpapírokat letétbe helyezni a Fednél készpénzért cserébe.
Nagyjából az engedményezési ablak jelenleg csak az amerikai kincstárjegyeket (UST) és jelzáloggal fedezett értékpapírokat (MBS) fogad el. Ezt a két kifejezést mindenképp írjátok fel, mert fontosak lesznek.
📕
Tegyük fel, hogy egy bank csődbe ment.
A bank birtokol egy UST-t, amelyet 100 dollárért vásárolt meg, de jelenleg 80 dollárt ér. Tehát 20 dollár a realizálatlan veszteség rajta.
A banknak készpénzre van szüksége a betéti kifolyások kielégítésére.
Ahelyett, hogy csődöt jelentene, a fizetésképtelen bank igénybe veheti az engedményezési ablakot.
A bank 80 dollár értékű UST-jét 80 dollár készpénzre cseréli, mert a jelenlegi szabályok szerint a bank a letéti értékpapírok piaci értékét kapja meg.
Annak érdekében, hogy lejárassák a BTFP-t és eltávolítsák a hozzá kapcsolódó negatív stigmát anélkül, hogy növelnék a bankcsődök kockázatát, a Fed és az amerikai kincstár most arra ösztönzi a bajban lévő bankokat, hogy inkább az engedményezési ablakot vegyék igénybe.
🎈
Azonban a jelenlegi zálogfeltételek mellett az engedményezési ablak kevésbé vonzó, mint a nemrég lejárt BTFP.
Menjünk vissza a fent említett példához, hogy megértsük, miért.
Emlékezzünk arra, hogy az UST értéke 100 dollárról 80 dollárra csökkent, ami azt jelenti, hogy a banknak 20 dolláros realizálatlan vesztesége van.
Kezdetben az 100 dollár értékű UST-t 100 dollár betéttel finanszírozták.
De most az UST 80 dollárt ér; tehát ha minden betétes elmenekülne, a banknak 20 dollárral kevesebb lenne.
A BTFP szabályai szerint a bank paritáson kapja meg a veszteséges UST-ket.
Ez azt jelenti, hogy egy 80 dollárt érő UST-t, amikor a Fedhez küldik, 100 dollár készpénzre cserélik.
Ez helyreállítja a bank fizetőképességét.
De az engedményezési ablak csak 80 dollárt ad egy 80 dollárt érő UST-ért.
A 20 dolláros veszteség továbbra is fennáll, és a bank továbbra is fizetésképtelen marad.
Mivel a Fed egyoldalúan megváltoztathatja a zálogszabályokat, hogy egyenlővé tegye az eszközök kezelését a BTFP és az engedményezési ablak között, az engedményezési ablak használatának engedélyezésével az insolvens bankrendszer számára a Fed folytatta a rejtett bankmentés műveleteit.
📊
Ezért a Fed gyakorlatilag megoldotta a BTFP problémáját; az insolvens amerikai bankrendszer teljes UST és MBS mérlege (becsléseim szerint 4 billió dollár) szükség esetén a kedvezményes ablakon keresztül finanszírozott kölcsönökkel nyomtatott pénzzel lesz támogatva.
Ezért gondolom, hogy a piacok március 12-e után, amikor a BTFP véget ért, nem kényszerítenek csődbe semmilyen bankot.
🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺
BANKTŐKE KÖVETELMÉNYEK
🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺
A bankokat gyakran hívják fel kormányok finanszírozására, akik a nominális GDP-nél alacsonyabb hozammal kínálnak kötvényeket.
De miért vásárolnának magánnyereségre törekvő szervezetek olyasmit, aminek negatív a valós hozama?
📮
Ezt azért teszik, mert a bankfelügyeleti szabályozók lehetővé teszik a bankok számára, hogy kormánykötvényeket vásároljanak kevés vagy nulla pénzzel.
Amikor a bankok, akiknek nem elegendő a tőketartalékuk a kormánykötvény-portfóliójukkal szmeben, elkerülhetetlenül csődbemennek, mert megjelenik az infláció, és a kötvényárak elkezdenek esni, mivel a kötvény hozamok nőnek.
📌
Ebben az esetben a Fed lehetővé teszi számukra, hogy az előbb leírt módon használják az engedményezési ablakot.
Ennek eredményeként a bankok inkább tovább vásárolják és tartják a kormánykötvényeket, mint hogy kölcsönözzenek a tőkére szoruló vállalkozásoknak és egyéneknek.
(Magyarul hiteleket adjanak ki az ügyfeleiknek.)
🎈
Ha valaki hitelt vagy finanszírozást kér egy banktól és vásárol valamit a banktól kölcsönzött pénzzel, biztosítékként vagy tőkeként letétbe kell helyeznie valamit a potenciális veszteségek ellen.
Ezt óvatos kockázatkezelésnek hívják.
📍
De mások a szabályok, ha ezt egy bank teszi.
A 2008-as globális pénzügyi válság (GFC) után a világ bankfelügyeleti szabályozói arra törekedtek, hogy globálisan több tőkét tartsanak a bankok, ezzel létrehozva egy erősebb és ellenállóbb globális bankrendszert.
Ezeket a változásokat tartalmazó szabályokat Basel III-rendeletnek hívják.
📊
A Basel III feltételei az, hogy a kormánykötvényeket nem kezelik kockázatmentesként.
Ezért a bankoknak kis mennyiségű tőkét kell a szuverén kötvényportfóliójuk mögé helyezniük mint biztosíték.
Ezek a tőkekövetelmények válságos időszakokban viszont problémásnak bizonyultak.
A 2020 márciusi COVID-pandémia következtében létrejott piaci összeomlás idején a Fed rendeletet adott ki, hogy a bankok a fent említett fedezet nélkül tarthassanak UST-ket. Ú
Ez lehetővé tette a bankok számára, hogy kockázatmentesen raktározzanak billió dollár értékű UST-ket... legalábbis számviteli kezelésük szempontjából.
🔹
Amikor a válság enyhült, az UST-kre vonatkozó kiegészítő tőkeáttételi arány (SLR) mentességet visszaállították.
Ahogy várható volt, az UST árak az infláció miatt estek, a bankok tőketartalékuk elégtelensége miatt csődbe mentek.
📌
A Fed a BTFP-vel, most pedig az engedményezési ablakkal mentette meg a még menthető bankokat.
Hogyan történhet az, hogy a Bankok annak ellenére veszik a kötvényeket, hogy azok vonzótlannak tűnő magas árakon vannak?
Az amerikai bankrendszer 2023 novemberében kijelentette, hogy a Basel III rendelet miatt, amely arra kényszeríti őket, hogy több tőkét tartsanak kormánykötvény-portfóliójuk fedezeteként:
Janet Yellen (Az Egyesült Államok pénzügyminisztere)
nem tudta őket további kötvényekkel megtölteni.
Ezért valaminek történnie kellett, mivel az amerikai kormánynak nincs más természetes vevője, hogy az adósságokat ezeken a negatív valós hozamokon megvásárolja.
Az alábbiakban szerepel a bankok helyzetére vonatkozó udvarias megfogalmazás:
Az amerikai kincstárjegyek iránti kereslet csökkenhetett több hagyományos vásárló körében.
A bankok értékpapírportfólió-vagyona az elmúlt év óta csökken, az amerikai kincstárjegyekkel kapcsolatos banki tartások 154 milliárd dollárral csökkentek egy évvel ezelőtthöz képest.
"Forrás: Jelentés a Pénzügyminiszternek a Treasury Borrowing Advisory Committee-től"
🗃️🗃️🗃️🗃️🗃️🗃️🗃️🗃️🗃️🗃️🗃️🗃️🗃️
Ismét a Fed - Powell vezetésével - mentette meg ezt az állapotot.
Egy nemrégiben tartott amerikai szenátusi bankügyi meghallgatáson Powell kijelentette, hogy a bankokat nem fogják magasabb tőkekövetelményeknek alávetni. Így folytatódhatott az a folyamat, amely teljes mértékben ellentmond a Base III követelményeinek.
📌
Emlékezzünk arra, hogy számos politikus azt követelte, hogy a bankok több tőkét tartsanak, hogy a 2023-as regionális bankválság ne ismétlődjön meg.
Nyilvánvalóan a bankok keményen lobbiztak ezeknek a magasabb tőkekövetelményeknek a megszüntetéséért.
Jó érvük volt - ha te, Rossz Lány Yellen, azt akarod, hogy mi megvásároljuk a kormány szar kötvényeit, akkor csak végtelen tőkeáttétellel tehetjük ezt nyereségesen.
🎈
A bankok a világ minden táján kormányokat támogatnak; ez alól az USA sem kivétel.
A hab a tortán egy nemrégiben az International Swaps Dealer Association (ISDA) által kiadott levél volt, amely támogatta az UST-k SLR alóli mentességet, amiről korábban beszéltem.
📅📅📅📅📅
Lényegében a bankok csak akkor tarthatják az amerikai kormánydeficit finanszírozásához szükséges billió dolláros UST-ket, ha nem kötelesek pénzt letenni.
Ahogy az amerikai kincstár növeli az adósságkibocsátást, várható, hogy az ISDA javaslatát is elfogadják.
Az együttesen vett tőkekérelmezési követelmények enyhítése és az amerikai kincstárjegyek (UST-k) lehetséges jövőbeli mentessége a Kiegészítő Tőkeáttételi Ráta (SLR) alól egy rejtett módja a pénznyomtatásnak.
📊
A Fed nem nyomtatja a pénzt, hanem a bankszektor teremti meg a hitelpénzt a semmiből, és megvásárolja azokat a kötvényeket, amelyek aztán megjelennek a mérlegükön.
Mint mindig, a cél az, hogy biztosítsák, hogy a kormányzati kötvények hozama ne emelkedjen a nominális GDP növekedési üteme fölé.
Amíg a reálkamatok negatívak maradnak, a részvények, a kriptovaluták, az arany stb. továbbra is növekedni fognak a dolláral szemben.
📍📍📍📍📍📍📍
Janet Yellen
Az én esszém, a "Rossz Lány YELLEN", részletesen tárgyalta, hogy az Egyesült Államok Kincstára, Rossz Lány Yellen vezetésével, hogyan növelte a rövid lejáratú kincstárjegyek (T-jegyek) kibocsátását annak érdekében, hogy lecsapolja a Federal Reserve Fordított Visszavásárlási Programjában (RRP) zárolt billió dollárokat.
📌
Ahogy várták, az RRP csökkenése együtt járt a részvények, kötvények és kriptovaluták magasabbra törésével.
Most azonban, hogy az RRP 400 milliárd dollárra csökkent, a piac azon tűnődik, hogy mi lesz a következő forrása a globális likviditásnak, amely támogatja a piacok emelkedését.
Nem kell félni: Janet Yellennek több trükk van a tarsolyában mint gondolnánk.
RRP Egyenleg (fehér) vs. Bitcoin (sárga)
Az általam megvitatott fizetőeszköz-alapok áramlása az Egyesült Államok adófizetéseire, a Federal Reserve (Fed) mennyiségi szigorítási (QT) programjára (Quantitative Tightening) és a Kincstár Általános Számlájára (TGA) összpontosít.
Az idővonal a 2023-as adóévre esedékes adók határideje 2024 április 15-től május 1-jéig tart.
🗂️
Hadd adjak egy gyors útmutatót az ezeknek a tényezőknek a likviditásra gyakorolt pozitív vagy negatív hatásáról, hogy megértsd a következményeiket.
Az adófizetések csökkentik a likviditást.
Ez azért van, mert az adófizetőknek el kell távolítaniuk a készpénzt a pénzügyi rendszerből, például értékpapírok eladásával, hogy befizethessék az adóikat.
⭕️
Elemzők szerint az 2023-as adóévre vonatkozó adófizetések magasak lesznek, mivel a kamatjövedelmek és a tőzsdei teljesítmény is magas volt.
A QT szintén likviditást von ki a rendszerből. 2022 márciusa óta a Fed hagyra, hogy körülbelül 95 milliárd dollár értékű UST és MBS járjon le, anélkül, hogy újra befektetné a hozamokat.
📑
Ez a Fed mérlegének csökkenését eredményezi, amit mindannyian tudjuk, hogy csökkenti a dollár likviditását.
Azonban nem a Fed mérlegének abszolút szintje a gond, hanem annak a csökkenési üteme.
Elemzők, mint például Joe Kalish a Ned Davis Research-től, azt várják, hogy a Fed május 1-jei ülésén havonta 30 milliárd dollárral csökkenti a QT ütemét.
A QT ütemének csökkentése pozitív a dollár likviditására nézve, mivel a Fed mérlegének csökkenési üteme is lassul.
🗃️
Amikor a TGA egyenlege nő, kivon likviditást a rendszerből, de amikor csökken, likviditást ad a rendszerhez.
Amikor a Kincstár adófizetéseket kap, a TGA egyenlege nő.
Azt várom, hogy az adófizetések feldolgozása után április 15-én a TGA egyenlege jóval a jelenlegi kb. 750 milliárd dolláros szint fölé szalad.
📊
Ez negatív a dollár likviditására nézve, án ne felejtsük el, hogy Amerikában választási év van.
Janet Yellen feladata, hogy segítsen újraválasztani főnökét, az Egyesült Államok elnökét, Jeo Bident.
Ez azt jelenti, hogy mindent meg kell tennie, hogy felpumpálja a tőzsdét, hogy a választók gazdagnak érezzék magukat, és ezt a nagyszerű eredményt Bidenomics lassú "zsenialitásának" tulajdonítsák.
Amikor az RRP egyenlegek végül nullára csökkennek, Yellen lefolytatja a TGA-t, így valószínűleg további 1 billió dollár likviditást szabadít fel a rendszerbe, ami felpumpálja a piacokat.
🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺
Az április 15-től május 1-ig tartó időszak és a kockázatos eszközök
🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺
Ez az időszak tehát a kockázatos eszközosztály számára egy kritikus időszak lehet.
Ekkor az adófizetések likviditást vonnak ki a rendszerből, a QT továbbra is magas ütemben zajlik, és Yellen még nem kezdte el leépíteni a TGA-t. (Azazn nem pumpál pénzt a piacokba.)
⭕️
Május 1 után a QT üteme csökken, és Yellen elfoglalt lesz csekkek beváltásával, hogy feljebb húzza az eszközárakat.
Ha kereskedő vagy, és kedvező időpontot keresel az eszközök mélyrepülésének meglovagolásával és vételével az április egy tökéletes idő lehet erre.
Május 1 után visszatérünk a szokásos műsorhoz... az eszközinflációt a Fed és az Egyesült Államok Kincstára pénzügyi trükközései támogatják tovább.
🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈
BITCOIN HALVING
🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈
A Bitcoin blokkjutalom április 20-án várhatóan megfeleződik.
Ezt bikás katalizátornak tekintik a kriptopiacok számára.
Egyetértek azzal, hogy középtávon felpumpálja majd az árakat; azonban közvetlenül előtte és utána az árak negatívan alakulhatnak.
A halving pozitív hatásának narratívája mélyen gyökerezik. Amikor a piaci résztvevők többsége egy bizonyos kimenetellel ért egyet, általában az ellenkezője történik.
Ezért hiszem azt, hogy a Bitcoin és általában a kriptoárak a halving körül esni fognak.
Mivel a halving egy olyan időszakban történik, amikor a dollár likviditása szokásosnál szorosabb, ez további löketet ad egy dühöngő kripto-kapitulációnak.
A halving időzítése tovább súlyosbítja döntésemet, hogy májusig tartózkodom a kereskedéstől.
Ha az általam tárgyalt dollár likviditási forgatókönyvek valóra válnak, annál nagyobb bizalmam lesz, hogy a piacba visszaugorjak és egy robbanás szerű bikapiacot lovagoljak meg.